Prkna a fošny ze sibiřského cedru

Použiti prken ze sibiřského cedru

fosny-prkna-sibirsky-cedr.jpg

Fošny a prkna ze sibiřského cedru

Tloušťka 27 – 50 mm
Šířka 100 – 200 mm
Délka 3 – 6 m
Druh dřeva Sibiřský cedr
Popis Řezivo má vlhkost 12 %.Dodáváme i jiné rozměry.
Kvalita Maloobchodní cena
I-III 20500 Kč/m3 bez DPH

Ne každé řezivo, které je na trhu, je vhodné pro vnitřní obklad parní sauny. Obložení musí odpovídat řadě požadavků, které vyplývají z tamního prostředí. Vysoké teploty a neustále se měnící vlhkost, to jsou podmínky, kterým musí odpovídat i vlastnosti materiálu jako je třeba voděodolnost. Musí také umožnit ventilaci mezi zateplením a obkladem a připevnění neviditelnými spoji. Je nutné, aby všechny povrchy, které přicházejí do styku s pokožkou, byly dokonale hladké. Na vnitřní obklad parních lázní se používají palubky ze sibiřského cedru.
Prkna ze sibiřského cedru se používají pro vybavení bytu. Obkladové palubky z cedru se používají pro obloženi stěn interiérů domů a saun. Vzduch v takových domech a místnostech je léčivý. Sibiřský cedr má léčivé účinky, které pomáhají při nemoci průdušek a také pomáhá se uzdravit díky léčivé energetice a fitonicidům.

Z fošen se velmi často vyrábí nábytek. Ve skříni ze sibiřského cedru nikdy nevyskytne mol a další hmyz. Dekorační vlastnosti sibiřského cedru známe již léta. Od pradávna dělali sudy, nádobí a další zboží. Ale nejvíc se sibiřský cedr používá ve stavebnictví saun. V sauně je tento druh dřeva maximálně užitečný a velmi intenzivně působí na zdraví.

Omítaná prkna jsou jedním z nejžádanějších stavebních materiálů. Uplatní se na stavbách veškerých obytných dřevěných domů, i v průmyslové výstavbě. Používají se na fasádní obklady a obložení místností, oplocení, konstrukce příček i nosné kostry, jako podlahová krytina a mají i další využití.
Omítaná prkna se většinou vyrábí z jehličnanů, přesněji z borovice a jedle. Ale omítané prkno z cedru nebo modřínu je mimořádný materiál. Jeho vysoký obsah pryskyřičných látek, zpevňuje strukturu dřeva, které se postupem času stává pevnějším. A zároveň ho také chrání před hnilobou, mikroorganismy i dřevokazným hmyzem.
Výroba omítaných prken spočívá v podélném rozřezání kulatiny a odstranění kůry na bocích. Na rozdíl od hoblovaných prken, omítaná neprochází dalším úpravou a proto nemají přísně geometrický tvar ani shodné rozměry, zvláště tloušťku a na bocích mohou zůstat obliny. Podle vlastností dřeva samotného, výskytu suků, případně dalších vad, zařazujeme prkna do 3 tříd (1, 2, 3).

Nabízíme vám omítaná prkna z sibiřského cedru ve velkém nebo v množství, které budete potřebovat, za nízkou cenu. Prkna třídy 1 – 3 expedujeme netříděné. Pokud potřebujete prkna, spojte se s námi, upřesníme cenu zásilky.
Přísně kontrolujeme a dohlížíme na kvalitu dodávané suroviny, dodržování technologie výroby, podmínky skladování i přepravy. Veškerý náš sortiment prochází kontrolou kvality a plně odpovídá normám ČSN ohledně vzhledu i vlhkosti.
Jedním z nejžádanějších výrobků je omítané prkno o rozměrech 50 x 150 x 3000.
Pokud si ho chcete objednat nebo se dozvědět další podrobnosti, zavolejte.
Omítaná cedrová prkna prodáváme vysušená v komorové sušárně. Pokud se chcete dozvědět, jaké rozměry řeziva můžeme dodát, zavolejte nám. Omítaná prkna z cedru, kvalitou ve třídách 1 – 3, prodáváme bez rozřazení do jednotlivých kvalit. Prodej omítaných prken ve velkém i v malém je jeden z mnoha směrů činnosti společnosti Sibiřské dřevo s.r.o.