O nás

Naše firma je více než 30 let na trhu stavebních materiálů. Naši odborníci jsou ochotni prokonzultovat a poradit který materiál na terasu, fasádu či stavbu domu je konkrétně pro Vás nejlepší. Dle Vaší objednávky přivezeme dřevěné trámy pro stavbu v domluvený termín. Každému zákazníku poskytujeme certifikát na zboží a všechny doprovodní dokumenty pro určení původu dřeva a jeho kvality. Na našem kontu je už spousta spokojených zákazníků.

drevene-tramy

Čím se vyznačují cedrové palubky a proč se stávají čím dál tím více oblíbenými?

Cedrove drevo je jedinečné. Naši předkové ho nazývali živitelem a léčitelem. My jsme si zvykli nazývat cedrem jehličnatý strom s velkými šiškami, které v sobě ukrývají malinké a velmi dobré oříšky. Délka jeho života je 600 – 900 let. Sibiřský cedr má ještě další podivuhodnou vlastnost, roste pouze v ekologicky čistých oblastech. Dokonce i malé znečištění vzduchu je pro ně ničivé. Cedrový les je přírodní nemocnicí: fytoncidy, které stromy vylučují, mají antimikrobiální účinky a používají se k léčení a prevenci nemocí dýchacích cest a nervové a oběhové soustavy. Při procházce cedrovým lesem si skvěle odpočinete a vrátí se vám zdravá barva do tváří., vzduch v takovém lese je prostě prosycen antioxidanty, které mají omlazující účinek a působí i pozitivně na náladu. Je třeba říci, že cedr sám o sobě má spoustu léčivých vlastností a cedrove palubky je mají stejně, jako měl strom. Palubky cedr jsou vyrobené z celistvých kusů dřeva, a proto jsou tyto vlastnosti zachovány. Používají je na vnější obložení i do různých prostor interiéru. Nicméně, vzhledem k odolnosti vůči vlhkosti a k vysokým teplotám, se cedr nejčastěji používá na podlahu a obklad saun, případně dalších podobných místností. Cedrová palubka má velmi krásnou kresbu dřeva. Některé druhy cedru působením horka v sauně získávají nádherný růžový odstín a to, společně s příjemnou vůní dřeva, vytváří ve vaší sauně neobyčejnou atmosféru. Kromě toho cedrové dřevo je mimořádně nasyceno éterickými oleji, proto vydává příjemnou vůni a působí blahodárně na lidské zdraví.
Sibiřský cedr – to je symbol Sibiři. S touto dřevovinou spojeno spoustu pohádek. Velice užitkové cedrové oříšky, cedrový olej, který z něj vyrábí, a pryskyřice. Ale hlavní hodnota je cedrové dřevo. V optimálních podmínkách se výška cedru sibiřského dostává 35m, a diametr stromu je 1,8 m, ale tento druh dřeva velmi přizpůsobivý a může růst i v podmínkách jiné klimatické polohy.
Zvonící cedry ruska mají řádu vzácných vlastnosti, které vyděluji jí mezi jiné jehličnaté dřeviny. Strom cedru má barvu – světle-růžovou nebo žlutě-červenou, „tělový“, jádro lehce se liči od běle. Dřevovina cedrového dřeva málo lesklá má krátké vlákna, s výraznou vůně. Díky jednotnosti struktury se jednoduché a hladce řeže v různých směrech, lehce se štípá, docela lehce se hne a dobře leští. Rychle se schne bez práskání. Cedr sibiřský je lepší, než ostatní jehličnaté dřeviny, za výjimkou sibiřského modřínu, v odolnosti vůči hnilobě. Dřevovina cedru také má baktericidní vlastnosti, např. ve skříně z cedru bývá mol a včely rádi bydli v cedrových úlech. Vůči struktuře dřevoviny a jí biologickým vlastnostem cedr velice se hodí pro stavbu saun – jako cedrové obklady stěn, lavic a cedrových domů.

cedrove-drevo

Cedrové dřevo a palubky z cedru pro obklad sauny.

Nabízíme vám saunové palubky cedr na obložení stěn a stropů. Jsou vhodné do koupelny, sauny, na balkony, verandy, do ložnice a dalších místností. Cedr palubky jou měkké a mají příjemnou vůni. Cedr sibiřský se často používá jak v obytných tak i v nebytových prostorách. Dřevo sibiřského cedru nemá nějakou jednu určitou barvu, ačkoliv odstíny cedru jsou vesměs narůžovělé. Každé prkno z cedru bude mít svůj neopakovatelný odstín. Při pokládce prken vedle sebe (bez třídění podle barvy) přidáte místnosti jedinečný půvab. Po nějaké době používání se odstíny cedrového dřeva vyrovnávají a tím vytvoří obdivuhodnou krásu a nepředvídatelnou hru odstínu.

Výroba palubek cedr.

Cedr má měkké a poddajné dřevo, které se lehce opracovává a vyznačuje se svou krásou. Příjemná vůně a obsah léčivých éterických olejů činí cedrovou palubku opravdu cennou a neobyčejnou. Z cedru se vyrábí především luxusní parní sauny. Pobývat v místnosti, obložené cedrem nebo-li cedrovou borovicí je velmi příjemné.

hranoly-z-cedru