O nás

Naše firma je více než 30 let na trhu stavebních materiálů. Naši odborníci jsou ochotni prokonzultovat a poradit který materiál na terasu, fasádu či stavbu domu je konkrétně pro Vás nejlepší. Dle Vaší objednávky přivezeme dřevěné trámy pro stavbu v domluvený termín. Každému zákazníku poskytujeme certifikát na zboží a všechny doprovodní dokumenty pro určení původu dřeva a jeho kvality. Na našem kontu je už spousta spokojených zákazníků.

drevene-tramy

Čím se vyznačují cedrové palubky a proč se stávají čím dál tím více oblíbenými?

Cedrové dřevo je jedinečné. Naši předkové ho nazývali živitelem a léčitelem. My jsme si zvykli nazývat cedrem jehličnatý strom s velkými šiškami, které v sobě ukrývají malinké a velmi dobré oříšky. Délka jeho života je 600 – 900 let. Sibiřský cedr má ještě další podivuhodnou vlastnost, roste pouze v ekologicky čistých oblastech. Dokonce i malé znečištění vzduchu je pro ně ničivé. Cedrový les je přírodní nemocnicí: fytoncidy, které stromy vylučují, mají antimikrobiální účinky a používají se k léčení a prevenci nemocí dýchacích cest a nervové a oběhové soustavy. Při procházce cedrovým lesem si skvěle odpočinete a vrátí se vám zdravá barva do tváří., vzduch v takovém lese je prostě prosycen antioxidanty, které mají omlazující účinek a působí i pozitivně na náladu. Je třeba říci, že cedr sám o sobě má spoustu léčivých vlastností a cedrové palubky je mají stejně, jako měl strom. Palubky z cedru jsou vyrobené z celistvých kusů dřeva, a proto jsou tyto vlastnosti zachovány. Používají je na vnější obložení i do různých prostor interiéru. Nicméně, vzhledem k odolnosti vůči vlhkosti a k vysokým teplotám, se cedr nejčastěji používá na podlahu a obklad saun, případně dalších podobných místností. Cedrová palubka má velmi krásnou kresbu dřeva. Některé druhy cedru působením horka v sauně získávají nádherný růžový odstín a to, společně s příjemnou vůní dřeva, vytváří ve vaší sauně neobyčejnou atmosféru. Kromě toho cedrové dřevo je mimořádně nasyceno éterickými oleji, proto vydává příjemnou vůni a působí blahodárně na lidské zdraví.

tramy_pro_stavbu-roubenky

Cedrové dřevo a palubky z cedru pro obklad sauny.

Nabízíme vám cedrové palubky na obložení stěn a stropů. Jsou vhodné do koupelny, sauny, na balkony, verandy, do ložnice a dalších místností. Dřevo cedru je měkké a má příjemnou vůni. Cedr sibiřský se často používá jak v obytných tak i v nebytových prostorách. Dřevo sibiřského cedru nemá nějakou jednu určitou barvu, ačkoliv odstíny cedru jsou vesměs narůžovělé. Každé prkno z cedru bude mít svůj neopakovatelný odstín. Při pokládce prken vedle sebe (bez třídění podle barvy) přidáte místnosti jedinečný půvab. Po nějaké době používání se odstíny cedrového dřeva vyrovnávají a tím vytvoří obdivuhodnou krásu a nepředvídatelnou hru odstínu.

hranoly-z-cedru